Bilgisayar ve Ekranlar için Akım ve Voltaj Koruyucu - Eio Kurumsal
Mustafa Kemal Paşa Mh. Hilal Sk. No:46/A - Avcılar / İSTANBUL
tren

Bilgisayar ve Ekranlar için Akım ve Voltaj Koruyucu

Akım ve Voltaj Koruyucularla Cihazlarınız Güvende Kalsın

Elektrik kontağı kaynaklı yangınlar son 10 yılda %100’e yakın artış göstermiştir.

Bunun başlıca sebebi elektrik tesisatlarındaki aşırı gerilim dalgalanmaları ve bu aşırı gerilimde sönümleme yapmayan alt yapıdır. Anlık elektrik kesintisi vb. bir durum yaşanması halinde, eğer çalışmakta olan cihazınızın fişini çekmiyorsanız cihazınız büyük risk altında demektir. Elektrik kesintisi sonrası tekrar elektrik gelmesi esnasında voltaj değerleri 250-280Volt gibi rakamlara anlık olarak çıkabilmektedir. Bu anlık şebeke voltajının yükselmesi aşamasında, prize bağlı olan cihazınız bu durumdan olumsuz etkilenerek arızalanması kaçınılmaz olacaktır.

Eio Voltage Protector yüksek voltaj ve yüksek gerilimi hissettiğinde kendini otomatik kapatarak voltajın cihazlarınıza ilerlemesini keser.Bu sayede oluşabi-lecek yangın tehlikesine karşın sizi ve cihazlarınızı korumuş olur.

Eio Voltage Protector,elektrik kontağı yangınları ve yüksek voltaj hasarlarına karşı evinizi, işyerinizi, elektronik  cihazlarınızı  ve sevdiklerinizi korur !

Türkiyede kullanılan elektronik cihazların voltaj olarak çalışma aralığı 110-220V dur. Koruyucuya gelen voltaj bu aralıkta ise, koruyucunun üzerindeki input ışığı yeşil yanacaktır. Eğer koruyucunun devresi düzgün çalışıyor ise output ışığı da yeşil yanacaktır.

Koruyucu üzerinden geçmeye çalışan voltaj  245-250Volt seviyelerine yükseldiği anda koruyucu devresini kapanıp yüksek voltajın elektronik cihazınızageçmesini önler. Bu esnada bilgilendirme olarak “High” kırmızı ışığı yakar ve “Output” yeşil ışığı söndürür.Bu işlem neticesinde yüksek voltajın elektronik cihazınıza geçişini engelleyerek koruma işlemini gerçekleştirmiş olur.

Koruyucu devreler vazifesini tamamen yapabilmek için kendini kapatmak zorundadır.Kırmızı ışığı yaktığında yüksek bir voltaj geçişini önleyerek vazifesini yapmış olan bu cihaz, ikinci bir kullanım için koruma özelliğini yitirmiştir. Dolayısıyla koruyucunun yenisini elektronik cihazınıza bağlamanız gerekmektedir.

İki yıl garantisi bulunan koruyucunuzun,  garanti süresi dolmamış ise satıcınızla görüşerek yeni ürün ile değişimini ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: