Art Videowall - Eio Kurumsal
Mustafa Kemal Paşa Mh. Hilal Sk. No:46/A - Avcılar / İSTANBUL
tren

Art Videowall

Art Videowall Sistemi

 

Art videowall sistemi son dönemlerde moda haline gelmiş olan uygulamalardan birisidir. Bu nedenle çok fazla talep görmektedir.

 

Art Videowall Nedir?

 

Videowall sanatsal, mozaik ya da mimari video duvarları şeklinde bilinen daha geleneksel olarak bir matris modelini takip etmeyen tarzda video duvarlarıdır. Bu art videowall çözümleri tam olarak kullanıcının beklentisi ile birlikte isteği doğrultusunda da ekran dizilimlerinden oluşmakta olan bir videowall çözümüdür.

 

Sistemde ekran dizilimleri bağımsız şekilde projeye göre tasarlanmaktadır. ​​Benzersiz olan video duvarına yönelik en kolay yaklaşım, son kullanıcıların genelde gerçek ekranları döndürmesine olanak sağlayan kaynak içeriğini döndürmektir. Bu art videowall sistemde dikey ve ya yatay görüntülerin karışımını kullanarak kullanıcıların basit matris olmayan video duvarını yerleştirmesine de olanak tanınır, ancak bu sistem yaklaşımı tüm ekranları hemen aynı açıda tutmak ile sınırlıdır.

Videowall Özellikleri Nelerdir?

 

Art videowall özelliklerine bakıldığı zaman yaygın olarak 2×2 ya da 3×3 yapılandırması yerine, daha çok sanatsal video duvarları görülmektedir. Kullanıcıların özel olarak ya da farklı açılarda düzenlenmiş olan ekranlar arasında tek görüntü, video ve ya görüntü tuvalinin görüntülemesine olanak tanır. Kamusal bir alanda benzeri olmayan bir sanatsal özellik şeklinde hizmet olarak verilirler. Bu art videowall tasarımları yatay, çapraz, dikey ya da belirli bir açıda yapılabilir. Buna ek olarak her bir çeşitli art videowall tasarımında bir adetten fazla farklı boyutlara sahip olan ekran kullanılabilir.

 

Art Videowall Çözümleri

 

Art Videowall çözümleri standart videowall çözümlerinden aslında sadece içerik yönetiminde bir takım farklılık göstermektedir. Bunun nedeni de yapılan tasarıma göre bu videowall sisteminde özel içerik yazılımı kullanılması gerekmekte olduğudur. Genellikle her videowall üreticisinin tasarımını desteklemekte olan üreticinin kendine has olan içerik yazılımı da mevcuttur.

Oldukça sık olarak kullanılan videowall sistemi en moda sistem çözümlerinden biridir. Herhangi bir açı ile döndürme, ayrı ayrı ekranın herhangi bir açıya dönmesine de izin vererek sanatsal bir yapıya ve duvar düzeninde çok daha fazla bir esneklik sağlar. Sizde videowall için teklif almak istiyorsanız bizimle hemen info@eio.com.tr mail adresimizde iletişime geçin. Yada 0532 693 98 63 numaralı telefonumuzu arayın.

 

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: