Videowall Dokunmatik Nasıl Yapılır? - Eio Kurumsal
Mustafa Kemal Paşa Mh. Hilal Sk. No:46/A - Avcılar / İSTANBUL
tren

Videowall Dokunmatik Nasıl Yapılır?

Videowall Dokunmatik Sistemleri

 

Birden fazla ekranın yan yana / üst üste dizilimiyle elde edilen, standart dokunmatik ekranlara ek olarak görüntü kalitesini ve çözünürlüğü artıran bir sistemdir. Videowall dokunmatik ekranlarda LCD, LED panel teknolojisine sahip paneller vardır. Son derece etkili kullanım alanı sağlaması akıllara bir soruyu daha getiriyor, ‘’ Video Wall teknolojisinden önce ne tercih ediliyordu?’’. Oldukça büyük alanlarda tercih edilen ve videowall dokunmatik ekranların yerine 2010 yılına kadar plazma ekranlar birleştirilerek kullanılıyordu. Dolayısıyla kalın panele sahip plazmalar kullanılmaktaydı.

 Video Wall Özellikleri

 

Dar çerçeve kalınlıklarına sahip olan Video Wall teknolojisi, kullanım alanında meydana gelebilecek kayıpların önüne geçmektedir. Oldukça büyük alanlarla kullanım gösteren Video Wall ürünleri birden fazla palelin farklı matris şekillerde bir araya getirilmesi ile oluşturulur. Kullanılan paneller genellikle 46’ ve 55’ boyutlara sahiptir. Genellikle LCD, LED ekranlar kullanılmaktadır.

 

Dizaynı sayesinde görüntülenecek olan video ve görsellerin kaliteleri bozulmadan ekrana aktarılıyor. İsteğe bağlı olarak tek bir ekran görevi görebilmesinin yanında, farklı ekranları aynı anda görüntüleme imkânı da sunuyor. Dijital Signage yazılımı sayesinde kontrol edilebilirliği ve yönetimi gayet basit bir hal alıyor.

 

Video Wall Çeşitleri

 

İlgi çeken sunumunun yanı sıra ektili bir yönetim sağlayan videowall dokunmatik ekranlar farklı çeşitlere sahiptir.

 

Standart Videowall: genellikle belirli bir yeri yaplamak amacıyla oluşturulur.

Artwall: markalarını ön plana çıkarmak isteyen şirketlerin genel olarak kullandığı, özel tasarımlardır.

 

Scada Videowall: Firmaların tek bir ekrandan tüm sistem çalışmalarını kontol edebildiği sistemdir. Firmaya özel yazılımıyla gerekli kişilere verimliliği artıran analizler iletir.

DLP Cube Video Wall: Çerçevesiz ekranların kullanılması ile oluşturulan ve uzun süreli kullanım sağlar.

 

LED Video Wall: Dış mekânlarda ve fazla ışığın maruz kalındığı yerlerde sıkça tercih edilir.

 

MenuBoard Video Wall: Genellikle yeme/içme hizmeti veren işletmelerde menülerin yansıtıldığı bir sistemdir.

 

Video Wall Sistemlerin Kullanım Alanları

 

2010 yılından itibaren oldukça geniş kullanım alanı sağlayan Videowall teknolojisi günümüzde kullanıcılarına son derece fayda sağlamaya devam ediyor. Kullanım alanlarında başta gelen alanlar; Genel Merkezler, oteller, TV stüdyoları, hastaneler, fuar alanları ve defileler, tanıtımlar ve organizasyonlar, spor kompleksleri ve stadyumlar, bankalar, kontrol ve izleme odaları, havaalanları, mağazalar ve restoranlar şeklinde sıralanabilir.

 

Video Wall Ekran Özellikleri

 

Video Wall sistemleri çevre etmenlerinden etkilenmemeleri için kendi soğutma ve ısıtma özelliklerine sahiptir. 50 saatin üzerinde kullanım süresine sahip olduğu için daha uygundur. Çözünürlüğü TV, projektör vb. ürünlere nazaran daha yüksek olduğu için bir çok alanda rahat kullanım sağlar. Uzak bağlantıyla yönetilen kontrol cihazları sayesinde basit bir kullanım imkanı sağlar. Uzun garanti sürelerine sahiptirler.

 Video Wall Neden Tercih Edilmelidir?

 

Genel olarak Video Wall teknolojisi pahalı bir yatırım aracı olarak bilinmesine rağmen alınan hizmet kalitesi göz önünde bulundurulduğunda yapılacak yatırımın önemi bir kez daha vurgulanmış oluyor. Unutulmamalıdır ki Videowall teknolojisine sadece bir ekran olarak bakmak kullanıcıları fazlasıyla yanıltacaktır. Yüksek görüntü kalitesi ve yönetiminin kolaylığı kullanım amacınızın etkisini artıracaktır. İstek ve amaçlarınıza uygun olan Video Wall çeşitleri ile yapacağınız yatırımın karşılığını fazlasıyla alabilirsiniz.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: