Videowall Kurulumu - Eio Kurumsal
Mustafa Kemal Paşa Mh. Hilal Sk. No:46/A - Avcılar / İSTANBUL
tren

Videowall Kurulumu

Uygulamalar sürekli yatırım isteyen ve kendimi geliştirmek konusunda geride durmaması gereken türlerden biri olarak bilinmektedir. Kullanıldığı her teknolojiye göre değişik özelliklerde yer alan videowall kurulumu aşamalı bir şekilde işlenip devam etmektedir. Videoların duvarda oluşturabileceği görüntüler sayesinde teknolojinin ne kadar profesyonel bir şekilde ilerlediği gözle görülür bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Videoların bu denli duvara yansıtması ile kurulması görüntülemenin oldukça kaliteli ve iyi bir şekilde olmasını sağlamaktadır. Bu görüntüleme işlemlerinde LCD ya da LED paneller kullanılabilmektedir.

 

Böylece görüntüde pürüzsüzlük meydana gelmiş olmaktadır. Aynı zamanda ortaya çıkacak olan görüntüler oldukça büyük ekranlarda kusursuz bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Standart videolara göre formatlar değişebilmektedir. Her format kendi standart şartını kendi belirleyerek görüntü kaynaklarını oluşturmaktadır. Bu doğrultuda paylaşılacak olan senkronlar bütün bir şekilde çalışmaktadır.

 

İhtiyaçlara göre kontrol cihazlarına bağlanmaktadır. Bu ünitelerin yapım aşamaları ve kurulumları videowall montajı olarak seçeneklere göre değişmektedir. Her montaj aşamasının farklı aparatı bulunmaktadır. Bundan dolayı tek bir standartta devam etmemektedir.

 

 Videowall Nasıl Seçilmektedir?

 

Bu seçilme işlemlerinde çoklu akışlar devreye girmektedir. Bu seçim işlemi kullanıcıların esnekliği ne kontrolüne ve ölçeklendirilmesine bırakılmaktadır. Her tipik duvar yapısına göre seçilecek olan genişlik ve dikeylik durumu değişmektedir. Videowall ekranlarının daha yaratıcı bir şekilde görülmesi isteniyorsa duvardaki panellere ve montaj şekillerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Güvenlik unsurları son derece montaj aşamasında önemli bir yer tutmaktadır. Genellikle bu montajlar sabit duvar şekillerine daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Ekranın parlaklıkları kriterleri bu konuda önemli bir yer kaplamaktadır. Çok girişli ya da tek girişli seçenekleri mevcut olmaktadır.

 

 Videowall İşlemcilerinin Çalışabilmesi İçin Hangi Ürünlere İhtiyaç Duyulmaktadır?

 

Bu konuda ihtiyaç duyulan ürünler monitör duvarları çoklu görüntüleyiciler gelişmiş uygulamalar pencere duvarları ve buna benzer ürünler olmaktadır. Bu ürünler farklı formlarda ve formatlarda destekleyicilerle birlikte kullanılmaktadır. İstenilen genişliklerde de rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Video kaynağı olarak da kullanılıp kaynakların ekranda düzgün bir şekilde aktarılmasını sağlamaktadır.

 

Bu uygulamalar sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde 7/24 hizmet verecek şekilde ayarlanmaktadır. Ekrandaki görüntüyü değiştirmek monitör duvarları sayesinde oluşmaktadır. Gelişmiş işlemci seçenekleri sayesinde de teori ekranı bulabilmek kolay bir hal almaktadır. İşlemciler bu doğrultularda yapacakları tüm işlemleri en basit şekilde yaptığı için herhangi bir problem ortaya çıkmamaktadır.

 

 Videowall Kurulumu Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

 

Burada belirlenen videowall kurulumu fiyatları genellikle kurulum işlemlerinin büyüklüklerine göre değişmektedir. Her videowall kurulumu performansı farklı operatörlere göre ve monitörlere göre ayarlandığı için genellikle teferruat ve kullanılacak ekipmanlar fiyat belirleme konusunda önemli rol oynamaktadır. Ekipman seçiminde muhakkak kaliteli bir şekilde davranılması gerekilmektedir. Bazı durumlarda uzatmalarda kullanılabilmektedir. Bu uzatmaların ölçüleri genellikle 9 metreden daha kısa mesafeler için düzenlenmektedir. Tüm bu kontroller doğru bir şekilde yapıldığı takdirde hiçbir şekilde sorun teşkil etmemektedir.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: