Curved Videowall Nedir? - Eio Kurumsal
Mustafa Kemal Paşa Mh. Hilal Sk. No:46/A - Avcılar / İSTANBUL
tren

Curved Videowall Nedir?

Curved Videowall Nedir?

Videowall birçok büyük ekranın yan yana dizilerek veya alt alta dizilerek yüksek çözünürlük kalitesi ve en iyi görüntü kalitesini sunan ekranların birleşmesi sonucu oluşur. Farklı kaynaklardan gelen görüntülerin birçok ekranın birleşmesi sonucu oluşur ve dev ekranlarda değişik senaryolarda oynatılır. Videowall sistemi normal televizyonlardan farkı monitörlerin çerçeve kalınlığından kaynaklanır. Çünkü 1.8mm veya 3.5 mm inceliğinde çerçeve kalınlığında olmasıdır.

 

Videowall monitörleri endüstriyel monitör serisi olduğundan dolayı 7/24 çalışabilir dayanıklılığa ve teknolojiye sahiptir. Öyle ki oval videowall sayesinde tam anlamıyla gerçekliği yaşarsınız. Kendinizi ekranın içindeymiş gibi hissedersiniz. Ayrıca göz sağlığınız içinde birebirdir. Göz sağlığınızı korur, gözünüzü yormanın önüne geçersiniz. Göz sağlığını koruması şu sebepten dolayıdır; curved videowall kavisli ekran gözün yapısına daha uygun olduğu için göz sağlığınız için birebirdir.

 

Curved Kavisli ekranlar sayesinde dikkat oranınız daha yüksek olacaktır. Bu teknoloji sayesinde daha canlı ve gerçekçi teknoloji deneyimi yasayacaksınız. Kavisli ekran sayesinde de hem oyun deneyiminiz hem de film deneyiminiz daha sürükleyici hale gelecektir.

 

 Videowall Nerelerde Bulunur?

Videowall ürünleri genelde buralarda bulunur;

– Fuarlar

– Hastahaneler

– Oteller

– Alışveriş Merkezleri

– Stadyumlar

– Havaalanları

– Haber Stüdyoları

ve kamuya açık olan büyük alanlarda videowall kullanılır.

 

 Videowall genelde reklam veya tanıtım alanlarında kullanılır. Tabii sadece kullanım alanları bununla sınırlı değildir. Videowall monitörlerinde en çok 2×2, 2×3, 3×3, 4×4 en çok tercih edilenler arasındadır. Alt alta veya yan yana dizilen monitörler, çapraz veya asimetrik olarak da dizilebilir. Bu dizilim sayesinde de dikkat çeken videowall yapmak mümkündür.

 

 Curved Videowall Nedir?

 

Günümüzde ekranlar aynı anda hem önde, hem arkada görüntüyü yansıtabiliyor. Hatta iki ekranda’da farklı görüntüler olabiliyor. OLED teknolojisine sahip olan bu ekranlar bazen düz veya kavisli olarak talep edilir. Ayrıca kullanıcıya daha geniş bir görüş alanı sağlar. Odağınızı başka yerlere odaklamanıza gerek kalmadan ekranın her yerini rahatlıkla görmeniz mümkündür. Ayrıca bu sayede harekete daha yakın hissedecek ve kavisli olması sebebiyle ekrandaki parlaklığı en aza indireceksiniz. Kullanımı da oldukça rahattır. İlk olarak 2014 yılında kullanıma sürülen bu teknoloji, kullanıma sürüldüğünden günden beri oldukça popüler ve oldukça müşterisi mevcut durumda.

 

 Curved Videowall Fiyatları Nedir?

 

Curved videowall fiyatları kullanıcıya sunduğu olanaklar göz önünde bulundurulduğunda çok fazla pahalı bir şey sayılmaz. Çünkü bunun sayesinde verimliliğiniz artar ve beklentiniz en üst şekilde karşılanır. Curved monitörler profesyonel iş hayatınızda çok kolaylaşır ve müşterilerinize yaptığınız sunumlar son derece ön plana çıkar. Örneği belediye binalarının girişlerinde halkı bilgilendirmek içinde bu yapıdaki ekranlar kullanılmaktadır.  Curved videowall fiyat almak isteyen müşterilerimiz bizim iletişime geçebilir ve ekran büyüklüğü, parlaklığı montaj alanı gibi detayları bizimle paylaşarak net fiyatı alabilirsiniz.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: