Kiosk Tamiri - Eio Kurumsal
Mustafa Kemal Paşa Mh. Hilal Sk. No:46/A - Avcılar / İSTANBUL
tren

Kiosk Tamiri

Kiosk Tamiri Yapan Firma

 

Kiosk tamiri, Google ve benzeri arama motorlarında kiosk kelimesi arandığında oldukça farklı içerikler çıkıyor. Pek çok insana yabancı gelen kiosk sistemleri veya kiosk, kabinin içine gizlenmiş görüntülükten oluşan bir bilgisayar çeşididir. Kiosk, son zamanların en gelişmiş interaktif bir tanıtım aracıdır. Günümüzde reklam ve bilgilendirme gibi tanıtım araçlarının başında gelir. Kiosk, iç mekan ile dış mekan için birbirinden farklı iki çeşitten ibarettir.

 

İç mekanlar için üretilen kiosk, diğer cıhaza göre daha şık bir tasarıma sahiptir. Dış mekanlar için tasarlanan kiosk cihazı ise, diğer çeşide göre daha dayanıklı ve basit işlevsellikle üretilmiştir. Kiosk sistemi tamamı ilen bir dokunmatik ekranıdır. Bu kiosk çeşitlerinin yanı sıra web kiosk denilen, internet üzerinden bilgilere ulaşmaya yarayan, ek bir kablo veya araca ihtiyaç duyulmadan e posta gönderip, alabildiği wireless ile çalışan bir çeşidi daha mevcuttur.

 

 Kiosk ile Nasıl İşlem Yapılır?

 

Kiosk ile arama yaparken istenilen bilgilere ekranda belirlenen butonlara dokunularak işlem yapılır. Kiosk cihazının avantajları şöyle sıralanabilir: Ayrı bir bilgisayara ihtiyaç duyulmadan yedi yirmi dört her yerde ücretsiz kullanılan bir sistem olması, hafif, kullanış kolaylığı, kalabalık ortamlarda, açık mekanlarda ya da bilgi akışının az olduğu yerlerde herkes tarafından kolayca kullanılabilen pratik bir ileri teknoloji sistemi çeşididir.

 

Ayrıca kiosk e ticareti için vazgeçilmez teknoloji cihazlarından biridir. Dünya üzerinde Kiosk sistemleri yaklaşık on bir yıla aşkın bir geçmişe sahiptir. Özellikle son zamanlarda hemen hemen dünyanın bütün ülkelerinde bulunan büyük işletmecilerin kullandığı teknoloji cihazlarının başında gelir. Şuan daha yaygınlaşmasının nedeni Kiosk cihazının ilk çıktığı zaman göre, özellik seviyesi bakımından yaklaşık dört katına çıkmış olmasıdır. Kiosk cihazını cazip kılan bir diğer yanı da firmaların e satış noktası, banka ve benzeri ticaret amacı ile çok kullanışlı olmasıdır.

 

 Kiosk Tamiri ve Servisi

 

Cihazda bir çıkması durumunda kiosk tamiri; öncelikli olarak kiosk cihazında oluşan arıza nedeni belir kişiler tarafından incelenir ve arızanın kaynakları tespit edilir. Kiosk cihazın problemi help disk ile cihazın arızası kayıt altına alarak kiosk tamiri yapılır. Şayet bu işlem ile Kiosk tamiri giderilmez ve kisokun problemi tekrar ederse teknik destek, “ekonomik ömür” denilen yöntemin takibi ile arızayla ilgili bilgiler toplanır. Sonuç olarak da kioskun arıza temelinde yatan sorunların tespiti yapılır ve akabinde problemin ortadan kaldırılması hedeflenir.

 

Kiosk Tamiri İçin Öneri

 

Kiosk cihazlarının montajı, bakımı yapılmadığı gibi bu tür cihazların arızası da herkes tarafından giderilemez. Kiosk cihazında bir arıza söz konusu ise, bu işte uzman, sertifikalı ekipmanlar tarafından giderilmelidir. Yeni alınan kiosk cihazların kullanım-kurulum kılavuzu ile bakımı gibi bilgiler cihaz ile beraber verilir. Fakat her kesin üstlenebileceği bir kurulum işlemi olmadığından ve yine herkesin bakımını yapabilecek bir bakım olmadığı için kiosk kurulumu ile bakımını da işin uzmanına bırakılmalıdır.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: