Dijital Kürsü Nedir Fiyatları Nelerdir? - Eio Kurumsal
Mustafa Kemal Paşa Mh. Hilal Sk. No:46/A - Avcılar / İSTANBUL
tren

Dijital Kürsü Nedir Fiyatları Nelerdir?

Dijital Kürsü Nedir Fiyatları Nelerdir?

 

Dijital Kürsü, üst bölümünde dokunmatik olan ekran, ön bölümünde de dikey veya yatay endüstriyel ekranı yer alan bilgisayar destekli şekilde akıllı konuşma platformu şeklinde tanımlanabilir. Akıllı Dijital Kürsülerin; konferans salonu, sunumlar, toplantılar ve son zamanlarda da üniversite dersliklerinde sıkça kullanılan yeni teknoloji kürsü türleri arasında yer alıyor.

 

İlk çıktığı zamanlarda yalnızca üst ve ön kısımda ekranı yer alan dijital kürsüler, zaman içerisinde oldukça değişik ve farklı donanımlar ile geliştirilerek, tam kontrol merkezli şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Oldukça fazla fonksiyonunun bulunduğu ve eğitim piyasasında hızlıca yayılmaya başlanan bu cihazlarla ilgili bilgi vermek faydalı olacaktır. Dijital Akıllı Kürsülerin iki değişik amaçla kullanıldığı söylenebilir. Bunlar;

 

– Üniversiteler adına akıllı sınıfların oluşturulmasında,

– Konferans ve toplantı salonları adına kullanılan dijital kürsüler şeklinde tanımlanabilir.

 

Toplantı ve Konferans Salonları İçin Kullanılan Dijital Kürsüler

 

Geleneksel eski kürsülerin yerini alan bu akıllı kürsülerin, konferans ve toplantı salonlarında kullanımının çok yaygınlaştığı söylenebilir. Konuşmacı adına önemli ölçüde yarar elde ettiren bu yeni teknolojinin, katılımcı etkileşimini en üst dereceye çıkarmak için yardımcı olmaktadır.

 

Akıllı Sınıflar Adına Dijital Kürsüler

 

Yeni donanımlı akıllı sınıflar içerisinde konumlandırılmış olan akıllı kürsülerin sayesinde ders ortamı daha aktif bir hal almaktadır. Pek çok üniversite içerisinde bu yeni teknoloji kullanılmaya başlanmıştır. Dersliklerde bulunan dijital kürsülerin avantajlarından bahsetmek yararlı olabilir.

 

– Sınıflarda yer alan akıllı dijital kürsüler sayesinde ders notları tek bir tıkla ekrana yansıtılmaktadır.

– Öğretim görevlileri ve öğretmenler, kendi laptopları ya da taşınır cihazlarını kürsü üstündeki girişe bağlayıp, görüntüleri projeksiyon ya da dokunmatik ekrana yansıtmaktadır.

– Sesli eğitim, video, İnternete bağlanma gibi pek çok özellikler de destekleniyor.

– Dijital kürsüler üstünde yer alan yazılımlar sayesinde çizim yapabilmek oldukça basit hal alıyor. Anı zamanda birçok ilave yazılım ile dersler interaktif biçimde işlenmekte.

 

Dijital Kürsü Fiyatları

 

Dijital kürsü fiyatları özelliklerine bağlı olarak değişebilmektedir. Dijital kürsü fiyatları genel olarak 1000 Lira ve üstünde olduğunu söylemek mümkündür. Bu fiyatın, kürsü özelliklerine bağlı şekilde değişeceği göz ardı edilmemelidir.

 

Dijital Kürsü Fiyatları

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: