Dijital Kürsü - Eio Kurumsal
Mustafa Kemal Paşa Mh. Hilal Sk. No:46/A - Avcılar / İSTANBUL
tren

Dijital Kürsü

Dijital Kürsü Nedir?

 

Dijital kürsü; üstünde dokunmatik ekran ve önünde endüstriyel ekran olan, bilgisayar destekli bir konuşma platformudur. Dijital akıllı kürsüler; günümüzde çeşitli donanımlarla geliştirilerek, tam bir kontrol merkezi hâlinde kullanılmaya başlanmıştır. Oldukça kullanışlı yapısıyla, dijital kürsü günümüzde yaygın bir kullanım alanına sahip olmuştur.

 

 Dijital Kürsülerin Kullanım Alanları

 

Dijital kürsüler; konferans salonlarında, çeşitli seminer, sunum ve toplantılarda, üniversite dersliklerinde sıkça kullanılır. Çağımızın en yenilikçi kürsülerinden birisidir. Birçok fonksiyonuyla çok kullanışlı olan ve eğitim sektöründe hızla yaygınlaşan bir konuşma platformudur. Dijital Kürsülerin Kullanım Amaçları

 

Dijital kürsüler, genellikle iki farklı amaçla kullanılır. Bunlardan birisi, konferans ve toplantı salonlarında kullanılan dijital kürsülerdir. Diğeri ise, üniversitelerde akıllı sınıf oluşturmak ve salt eğitim amacıyla kullanılan dijital kürsülerdir. Konferans ve toplantı salonları için kullanılmakta olan dijital kürsüler, zamanla geleneksel kürsülerin yerini almıştır. Akıllı dijital kürsüler; toplantı ve konferans salonlarında kullanım olarak, iyice yaygınlaşmaya başlamıştır. Konuşmacılara önemli derecede yarar sağlayan bu yeni teknoloji, aynı zamanda katılımcıların etkileşimine de destek olur. Dijital Kürsülerin Özellikleri Dijital kürsülerde birden fazla özellik bulunmaktadır. Bu özellikleriyle dijital kürsü büyük bir kullanışlılığa sahip olup, kullanımı zamanla yaygınlaşmıştır.

 

Dokunmatik Üst Ekran

 

Kürsünün üst bölümünde, dokunmatik ekran ve gömülü bilgisayar bulunur. Böylelikle, sunumlar çok daha zevkli ve de kolay bir hâl alır. Kürsünün son derece kullanışlı bir yapıda olmasını sağlar. Dual ve de multi touch destekli olan dokunmatik opsiyonlu kürsülerde, usb girişi de bulunmaktadır.

 

Entegrasyon  Kürsü üzerindeki çıkış portları ile, barkovizyona anında görüntü aktarılabilmektedir. Çıkışlar, VGA ya da HDMI olarak opsiyone edilmektedir.

 

Ön Ekran

Kürsünün ön ekranında, konuşmacının adı ya da sunumla ilgili bilgiler gibi bazı veriler yansıtılabilmektedir. Bu bilgiler; istenilirse, ekrana usb ile ya da istenilirse, uzaktan network yoluyla kolayca gönderilebilmektedir.

 

Mikrofon

Mikrofonlar, konferans salonlarındaki çeşitli ses sistemlerine ve mikserlere kolayca bağlanabilmektedir.

 

Kolay Taşıma

Açık hava veya çeşitli yerlerdeki organizasyonlar için, bazı kürsü modellerinde tekerlek ve kilit sistemleri bulunmaktadır. Bu sayede, istenilen yerlerdeki tüm organizasyonlara kolayca taşınabilme imkânı da bulunmaktadır.

Dijital Kürsü

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: