Videowall - Eio Kurumsal
Mustafa Kemal Paşa Mh. Hilal Sk. No:46/A - Avcılar / İSTANBUL
tren

Videowall

Videowall Nedir?

 

Videowall Türkçe’de video duvarı olarak da anılan bu teknolojinin adını daha önce bilmiyor olsanız bile görmüş olmanız muhtemeldir. Televizyonlarda daha önce borsa akışına bir şekilde rast geldiyseniz video duvarını da görmüşsünüz demektir. Aklınızda bir yapı canlandı ise hemen tanımını yapalım

 

Videowall, görüntünün veya elektronik ortamda sunum biçiminde görüntülenmesini sağlayan büyük elektronik ekran anlamına gelmektedir. Bu tip duvarlarda genellikle birden fazla görüntüleme cihazı bulunur ve devamlılık sağlaması açısından mümkün olduğunca birbirlerine yakın döşenirler. Ardından özel video işlemci cihazlarıyla, bu görüntüler mantıksal ekran boyunca ölçeklendirilirler.

 

Görüntü aktarımı yapılacak cihazlar farklılık gösterebilirler. Videowall tasarlamak için duvarın boyutuna bağlı olarak lcd ya da led ekranlar, ön ve arka projeksiyon cihazları kullanılabilir. Bu aktarım sağlayacağınız görüntüye göre de değişiklilik gösterebilmektedir. Videowall düzenini oluşturan cihazlar önemlidir. Kullanılan donanım ve yazılım parçasının görevi, izlenecek tüm kaynak görüntüleri çekmek, onları ortak bir formata dönüştürmek, boyutlandırmak ve videowall matrisine yerleştirmektir.

Videowall Fiyatları Ne Kadar?
Bu sorunun cevabı çok geniş bir aralıktadır. Sizde almayı düşündüğünüz ürünün boyut, mekan ve özelliklerini bize iletirseniz en uygun fiyat için sizi bilgilendirelim.

 

 Hangi Aygıtı Kullanmalısınız?

 

Bir “büyük video duvarı” oluşturmak için bir ekran matrisi oluşturmak için bir ekran cihaz teknolojisi seçildiğinde, tasarımcılar temel olarak 2 farklı ekran teknolojisi, video duvarı arkadan projeksiyon küpleri veya doğrudan görüntülü lcd / plazma ekranları ile karşı karşıya kalmaktadır.

 

Lcd veya Plazma Ekranlar: Mali açıdan daha uygun edinilebilinen ve duvara asmak zorluğu çekilmeyen elektronik cihazlardır. Bu ekranlar ile büyük bir videowall matrisi oluşturmanız mümkündür fakat kısa ve uzun vadede bazı sorunlar yaratabilirler. Öncelikle lcd ve plazmalarda ekran çerçevesi bulunmaktadır. Bu nedenle görüntüler arasında boşluklar oluşur ve bu görüntü istemeyen türden bir görüntü yaratır. Aradaki boşluklar veri kaybına neden olur. Özellikle sayısal veri akışı sağlanan bir videowall yapınız varsa verilerin eksikliği sorun yaratacaktır.

 

Lcd ve plazmaların belirli bir süresi bulunmaktadır. Ardından çok çabuk arıza çıkartabileceği gibi gitgide artan bir maliyete de sebebiyet vermektedirler.

 

Videowall arkadan projeksiyonlu küpler: Daha maliyetli elektronik cihazlar olsalar da uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedirler. Cihazlar yüksek görüntü kalitesi ve çerçevesiz dış yapı sunmaktadır. Bu da lcd ve plazmalarda yaşanan veri kaybı ya da görüntü kalitesini yaşamayacağınız anlamına gelir. Geleneksel arkadan projeksiyonlu videowall küpünde, ışık kaynağı özel olarak tasarlanmış kısa bir arka lambadan gelir. Işık daha sonra beyaz ışığı filtreler ve yalnızca görüntülenen görüntüdeki renkleri gösterir. Aydınlatma için ledlerin kullanılması, ışık yolundaki renk tekerleğine olan ihtiyacı hafifletir ve ekrana önemli bir maliyet katar. Bunu yaparak teorik olarak sürekli lamba satın almayarak çalışma maliyetini düşürdüğü halde, parlaklık led aydınlatma modülünün dayandığı süre boyunca yavaş yavaş kararacaktır.

 

 Videowall Nerelerde Kullanılır?

 

Dijital tabela ve reklam panoları kullanıcılar için son derece ilgi çekicidir. Fazlaca elektronik reklam tabelasının olduğu yerde bile iletilmek istenen mesajların hızlı ve etkili bir şekilde ticari bir mesaj olarak iletmelerini sağlar. Bu özellik sayesinde, videowall fiyatları teknolojisi perakende endüstrisi, hava alanları, hastaneler, finans kurumları, üniversiteler, eğitim ortamları, canlı etkinlikler, eğlence ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli endüstriler ve kullanım durumları için ideal hale gelir. Hizmet sektöründe de özellikle hızlı servis restoranları yani fast food menüleri ve etkileşimli bilgi panosu olarak da uygulanmaktadırlar.

 

Kontrol odaları ve komuta merkezlerinde sistemdeki arızaları tespit etmek, güvenlik veya hayati verileri izlemek için büyük miktarlarda bilginin aynı anda izlemesi ve analiz edilmesi gerekmektedir. Anlık kamera görüntüleri, trafik akışı gibi günlük hayati önem taşıyan verilerin izlenmesi de videowall teknolojisi sayesinde sorunsuz şekilde yapılabilmektedir. Ek olarak aldığınız videowall ve benzeri ürünlere kullanım için güvenlik sistemi isterseniz de Eio Guardian sistemini tercih edebilirsiniz.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: